Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Світлана Одинець:
«Міграції як політичний капітал і роль соціальної довіри у цьому » 19 жовтня
12:00
Центр Шептицького,
Паркова аудиторія

Після падіння Берлінської стіни Україна стала одним з ключових учасників сучасних глобальних міграцій, увійшовши до топ-десятки країн світу з найбільшою кількістю емігрантів (International Migration Report 2017). Лише після 2014-го року українці є лідерами за кількістю перших дозволів на проживання і роботу в ЄС (Eurostat 2014, 2015, 2016, 2017). Як і у випадку багатьох інших країн походження, одним з ключових факторів у цих переміщеннях є т.зв. migration-trust networks транснаціональні глобальні мережі, через які відбувається не тільки еміграція людей, але і циркуляція капіталів. В той час як в публічному українському просторі про міграцію українців найчастіше говориться в категоріях втрати робочої сили і втечі талантів, а основним здобутком вважаються фінансові перекази, у своїй доповіді я пропоную подивитися на приклади розширення соціальних капіталів (знань, вмінь, освіти, світогляду, переосмисленні цінностей) в контексті міграції, обговорити те,  чи може (і за яких умов) це стати нашим політичним ресурсом, і яким чином досвід довіри і недовіри впливає на циркуляцію цих капіталів через кордон. Про український досвід йтиметься у контексті теперішніх міграційних процесів в ЄС, з прикладами з інтеграції найновішої хвилі біженців 2015-го року в країни Західної Європи, передусім у Швеції. Моя доповідь буде базована на емпіричній базі з власних досліджень за останні сім років, і на перманентному аналізі медіа.

Світлана Одинець

Соціальна антропологиня, дослідниця міграцій, журналістка, есеїстка. Кандидатка історичних наук у галузі етнології, наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України. Основні наукові інтереси – українська жіноча міграція, транснаціональні мобільності, антропологія міграцій, усна історія. Більше за посиланням.

Найновіші публікації:

Світлана Одинець. Українські міграції в глобальному світі: пікнік на узбіччі. Розгорнута рецензія книги Пауля Кольєра «Exodus: How Migration Is Changing Our World. New York: Oxford University Press, 2013 / «Критика», квітень 2018;

Lyubov Zhyznomirska and Svitlana Odynets. Caught between East and West: Ukrainian migration in the 21st century. 2018. Handbook of Migration and Globalisation, ed. by   Anna Triandafyllidou.: Cheltenham ; Northampton : Edward Elgar Pub.