Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Олег Кришталь:
«Довіра та свідомість» 20 жовтня
11:00
Центр Шептицького,
Паркова аудиторія

Довіра як поняття належить до царин психології та соціології. Здоровий глузд не суперечить цьому твердженню, хіба що вказує ще й на присутність у ньому яскравої емоційної складової. І справді, без довіри індивідуумів одне до одного, що є цементом буквально всіх людських відносин, суспільство взагалі не могло би існувати, а при спробі пофантазувати, що могло би статися в такому разі, одразу ж постають лякалки – далеко ходити не треба…

Олег Олександрович Кришталь

Видатний вчений нейрофізіолог, академік Національної академії наук України з 1997 р., член-кореспондент AН СРСР з 1987 р. (з 1991 р. – РАН), один із найчастіше цитованих українських вчених у світі. Став першим науковцем України, якого було обрано до Академії Європи. Кавалер ордена «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії СРСР, Лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, Лауреат іменних премій НАН України імені О. О. Богомольця та імені  П. Г. Костюка.

З 1982 р. по теперішній час очолює відділ фізико-хімічної біології клітинних мембран в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, з 2011 – директор Інституту. З 2010 р. до 2016 р. був одночасно директором Міжнародного центру молекулярної фізіології НАН України.

Працював як запрошений професор в університеті Кюсю (Японія), Гарвардському університеті (США), Мадридському університеті Комплутенсе (Іспанія) і Пенсільванському університеті (США). Входить до складу редакційних колегій міжнародних та українських журналів «Neuroscience», «Autonomic Neuroscience», «Neurology, Psychiatry and Brain», «Purinergic Signalling», «Neuroscience Bulletin», «Neurophysiology», «WIREs Membrane Transport and Signaling», «Фізіологічний журнал», «Біологія тварин».

Член Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, член наглядової ради НМУ ім. О.О. Богомольця, президент Українського фізіологічного товариства ім. П.Г. Костюка та Українського товариства нейронаук, є членом правління Української асоціації по вивченню болю (УАВБ), Всесвітньої Організації по вивченню Мозку (IBRO), Федерації Європейських товариств нейронаук (FENS).

Автор понад 350 публікацій у міжнародних та вітчизняних журналах. Компанія Clarivate Analytics (Thomson&Reuters) спільно з МОН України та НАН України в 2016 р.  нагородили Кришталя у номінації «Вчений України. За значні успіхи» за значний внесок у розвиток галузі «Біологія та науки про життя».

Кришталь є також автором ряду художніх романів: «Гомункулус» (журнал «Нева», 1995 р.), «Moi et mon double» (2000, Франція),  роман-есе «До співу птахів» (мовою оригіналу, рос. «К пению птиц»). Свою літературну діяльність Олег Кришталь присвячує темі взаємозв’язку між свідомим і підсвідомим.